Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
WDCC Roos 1st Grade 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Northern Power
91 B Gillies 50  MS Leard 3/14 CM Rainger 3/18 M Day 2/17
def Wyong
88 BA King 28  D Molan 4/31 C Archer 2/22
Harry Moore Oval No. 1 
WDCC Roos 2nd Grade 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Wyong
161 BM Eldridge 30 JC Phillips 26  A Marks 3/32 AJ Gyler 3/40
def by Northern Power
9/162 C Marks 57* B Lenton 39*  AJ Still 4/55 C Kinghorne 3/28
Baker Park 
WDCC Roos 3rd Grade 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Northern Power
9/129(dec) R Quinn 90  C Burnham 3/27 J Sinclair 3/36 DS Murphy 2/12
and 1/21  
def Wyong
70  C Heath 6/26 S Elphick 3/21
and 73  R Quinn 5/21 S Elphick 4/23
Halekulani Oval 
WDCC Roos 4th Grade 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Wyong
152 LJ Daley 56 PJ Slominski 25  J Cunningham 4/18 K Lawther 2/45
and 56  M Jolley 6/28
def by Northern Power
4/305(dec) K Lawther 100 O Barone 98 M Sigley 50*  JS Bradley 2/29
Kanwal Oval 
WDCC Roos T20 5 4 Feb 18 Wyong
95 CM Rainger 34 JR Harris 30  PJ Anderson 3/13 JP Smith 2/18
def by Narara
5/100 T Cornwell 46  JB Young 2/14 KJ Daley 2/18
Baker Park 
WDCC Roos U21 GF 18 Feb 18 Wyong
7/111(cc)  MS Giltinan 2/15 LJ Radcliffe 2/28
def Terrigal
8/106(cc)  JJ Costa 3/23
Baker Park 
WDCC Roos 5th Grade 10 6 Jan 18 Wyong
def by Brisbane Water
Don Small Oval 
WDCC Roos 8th Grade - Gold 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Warnervale
64  JS Ellis 6/18 C Bolan 2/5
and 3/85 C Rogers 37*  JR Lindley 2/15
def by Wyong Gold
6/201(dec) D Cullen 105 A Brown 30*  N MacDonald 3/42 A Clyburn 2/28
Bluehaven Oval 
WDCC Roos 8th Grade - Green 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Wyong Green
210 L Murphy 47 A Slattery 26 J Bertucci 25  S Markham 3/27 JL Leary 2/34 D Quitadamo 2/43
def Southern Spirit Purple
153 JL Leary 43 S Collins 38* GJ Blake 28  J Parker 2/19 C Magri 2/20
Morrie Breen Oval 
WDCC Roos 8th Green ODLO GF 21 Jan 18 Wyong Green
8/167(cc) N Bell 58  C Bolan 3/21 JS Ellis 2/10 JR Lindley 2/33
def Wyong Gold
9/145(cc) D Cullen 46 D Hogg 34 S Karam 26  J Bertucci 5/28 AD Brown 2/22
Halekulani Oval 
WDCC Roos 9th Grade 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Narara
133 AJ Gaiser 31 J Wanner 27*  A Mackeson 5/58 J Wetherill 2/35
and 4/75 D Neale 46*  A Mackeson 2/12
def Wyong
98 J Wetherill 26  MT Hawkins 5/25 B Ward 2/19 J Wilde-Taylor 2/25
and 7/151(dec) J Wetherill 28*  LS Parker 4/27
Paddy Clifton Oval No. 1 
WDCC Roos 6th Grade 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Warnervale
9/138(dec) C Sammut 85* I Thanvi 27  S Robson 3/36 P Fernandes 2/6 H Hughes 2/15 SW Hughes 2/25
def Wyong
77  RJ Gorton 3/26 Z Thanvi 2/3 D Veitch 2/8 J Peebles 2/24
and 4/191 W Rose 100*  
Don Small Oval 
WDCC Roos Under 16a 10 10 Feb 18
17 Feb 18
The Entrance Junior
135 J Goldie 35  MJ Hogg 4/33 JJ Costa 3/12 RA Edwards 2/7
def Wyong
130  J Watt 3/10 CJ Frost 2/4 EJ Watson 2/12
EDSACC North 
WDCC Roos Under 14a 10 10 Feb 18
17 Feb 18
Wyong
3/148(cc) SJ Slominski 57  
def The Entrance Junior
6/146(cc) KF Field 36* L Mylchreest 33 JG Edwards-Megraw 25  A Jameel 2/17
Kanwal Oval 
WDCC Roos Under 12a 8 10 Feb 18
17 Feb 18
Wyong
117 T Alderson 50  J Fender Waters 4/10 JJ Walker 2/10
def Narara Wyoming White
85  J Kelley 2/5 KJ Freeman 2/9
Don Small 
WDCC Roos Under 14c 16 17 Feb 18 Lisarow-Ourimbah Junior
9/92(cc)  M Stottelaar 3/2 B Fischer 2/4
def by Wyong
6/95 M Stottelaar 35*  IN Van'twel 2/7
Sohier Park 3 
WDCC Roos U11 North Gold 14 17 Feb 18 Wyong Gold
7/129(cc)  TL Hanson 2/8
def Wyong Green
13/82(cc)  AK Evans 2/5 D Brownlie 2/11
Morrie Breen Oval 
WDCC Roos Under 11 White 14 17 Feb 18 Wyong White
9/102  I Goulding 3/17 I Philips 2/3 E Cooney 2/10
def by The Entrance Junior Blue
6/164 B Robinson 28*  S Patil 2/7
Jack Gear Reserve 
Ladies T20 9 9 Dec 17 Wyong
79 RK Harris 46  EL Andrews 4/7
def by Kincumber
3/80  C Rainger 3/6
Kurraba Oval