Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
WDCC Roos 1st Grade 7 18 Nov 17
25 Nov 17
Warnervale
162 B Russell 55  CM Rainger 3/29 JB Young 2/17 MS Leard 2/43
and 0/31  
def Wyong
64  D Watson 4/24 A Heath 4/25 T Waite 2/6
and 128 BA King 51*  UI Khan 3/30 A Heath 2/13 S Keen 2/21 D Watson 2/41
Woongarrah Oval 
WDCC Roos 2nd Grade 7 18 Nov 17
25 Nov 17
Wyong
1/16  
v Warnervale
244 J Liddle 100 NT Shetty 52 AN Hooke 28 HI Khan 28  D Byers 3/23 ET Dickson 2/27
Baker Park 
WDCC Roos 3rd Grade 7 18 Nov 17
25 Nov 17
Warnervale
1/62 SJ Wheeler 30*  
v Wyong
251 J Magri 105 OR Thompson 42 J Sinclair 29  M Letherbarrow 4/40 MJ Graham 3/53 A Rowe 3/81
Hamlyn Terrace Oval 
WDCC Roos 4th Grade 7 18 Nov 17
25 Nov 17
Wyong
177 J Wilson 70 LK Potter 53  D Bancroft 3/14 M Banzer 2/7 M Weekes 2/7
v Warnervale
4/135 ST Begnell 39* M Banzer 38* M Weekes 33  AD Brown 2/27 M Crocombe 2/54
Kanwal Oval 
WDCC Roos T20 2 19 Nov 17 Terrigal
7/115(cc) LJ Radcliffe 45 KA James 30  C Kinghorne 2/9 H Murphy 2/24
def by Wyong
6/131(cc) H Murphy 55 JR Harris 32*  KA James 3/26 D Cross 2/28
Duffy's Road 
WDCC Roos U21 2 19 Nov 17 Terrigal
127 KA James 46 LJ Radcliffe 28  OR Thompson 4/5 JB Young 3/27 CM Rainger 2/19
def Wyong
9/117(cc) MG Baldwin 39* JR Harris 29  LJ Radcliffe 3/8 JT Brien 2/26
Duffy's Road 
WDCC Roos 5th Grade 6 18 Nov 17
25 Nov 17
Wyong
151 PJ Slominski 63  J Petherbridge 2/8 T Oteiwi 2/16 C Christensen 2/28
v Lisarow
2/45  
Don Small Oval 
WDCC Roos 8th Grade - Gold 6 18 Nov 17
25 Nov 17
Lisarow
182 R Schmidt 74 P Thompson 61  JS Ellis 8/45
def Wyong Gold
132  
Sohier Park No. 3 
WDCC Roos 8th Grade - Green 6 18 Nov 17
25 Nov 17
Wyong Green
1/47  
v Warnervale
250 C Rogers 98 BA Smith 31 M Buttifant 31  A Slattery 2/49 NJ Laundess 2/57
Bluehaven Oval 
WDCC Roos 8th Gold ODLO 5 11 Nov 17 Wyong Gold
9/138(cc)  
def Kincumber
6/114(cc)  
Don Small Oval 
WDCC Roos 8th Green ODLO 5 11 Nov 17 Narara
36  
def by Wyong Green
3/40  
Paddy Clifton Oval No. 1 
WDCC Roos 9th Grade 6 18 Nov 17
25 Nov 17
Wyong
v The Entrance Blue
9/257(cc) J Picot 102* JJ Dykeman 31 OG Smith 28  EJ Skeem 4/19 CR Dibben 2/21
Morrie Breen Oval 
WDCC Roos 6th Grade 6 18 Nov 17
25 Nov 17
Lisarow
7/389(dec) P Dissanayake 79 M Bryan 62* AJ Hurst 58 HI Cowley 56 T Kosmeier 49 JS Platt 26  P Fernandes 2/42 W Rose 2/85
v Wyong
0/26  
Lisarow Sporting Field 
WDCC Roos Under 16a 5 18 Nov 17
25 Nov 17
Terrigal
7/220(cc) J Webb 100* EC Williams 61  HP Townsend 5/31
v Wyong
Paul Oval 
WDCC Roos Under 14a 5 18 Nov 17
25 Nov 17
Wyong
v Warnervale
9/155(cc) K Katli 67*  LJ Rainger 2/1 BE Berry 2/31
Kanwal Oval 
WDCC Roos Under 12a 4 18 Nov 17
25 Nov 17
Wyong
115 T Alderson 32  A Milne 2/5
def by Kincumber
7/182(cc) AP Cutting 50*  
Don Small 
WDCC Roos Under 14c 8 25 Nov 17 Wyong
v Kincumber Red
Morrie Breen Oval 
WDCC Roos Under 11 White 8 25 Nov 17 BYE
Wyong White
 
WDCC Roos U11 North Gold 8 25 Nov 17 The Entrance Junior Blue
10/86(cc)  S Alderson 6/3 AK Evans 2/14
def by Wyong Gold
7/111(cc)  L Schmidt 2/13
Darren Kennedy Oval 
WDCC Roos U11 North Green 8 25 Nov 17 Wyong Green
v The Entrance Junior White
Jack Gear Reserve 
Ladies T20 7 25 Nov 17 Wyong
v Terrigal
Kurraba Oval